Nå som vinteren begynner å ta tak, kan det være utfordrende å få gjennomført sine faste joggeturer.
IceBug har her kommet med sko, som er veldig godt egnet til løpeturer både sen høst og vinter.
DTS står for Distance Training Shoe. Det er en sko som er utviklet for lange løpeøkter, eller for deg som kun har dine kortere ukentlige turer.
IceBug har brukt GoreTex for at du skal kunne holde deg tørr, og Ripstop for at den skal være robust nok til å kunne brukes i skogen. I tillegg er skoene foret, slik at du også holder varmen. Sålen har en BUGrip-teknologi med 19 pigger, slik at du får et godt feste på de fleste underlag.
Skoene er blitt testet på veg, skog og fjellterreng. Vi har vært innom både isete fjell, frossen myr og snødekte veier. Den har blitt brukt under de fleste forhold, og med temperaturer ned mot 10 kuldegrader.
Vi har hatt meget gode opplevelser med denne skoen. Sålen kan virke noe høy med sitt drop på 14mm, men dette ga oss ikke noen negative opplevelser, derimot ga sålen god demping. Skoen har et meget godt grep på de fleste underlag. Det som overasket oss mest, var det gode festet på glatt og bart fjell, til forskjell fra andre sko vi har prøvd.
Vi har ikke oppdaget unormal slitasje i testperioden.
Dette er en meget god sko. Den holder fukt ute og den holder deg varm på de kaldeste dagene. Godt grep og god passform gjør skoen meget godt egnet til joggeturer på fleste underlag. Prisen på litt under 2000 krone mener vi kan være noe høy, men for all del, de var verdt hver enda krone.
Pluss:
– Passform
– Grep/feste/demping
– Kvalitet på stoff/sømmer
Minus:
– Noe høy pris
Pris: 1995.-
Tekniske data:
Overdel: Rib stop Nylon / Laminated Mirco Suede
Fôr: Hurtigtørkende netting, inneholder mikrofiber
Mellomsåle: Lettvekts-EVA med TBU stabilisator
Yttersåle: Gummi med BUGrip® 19 brodder
Vriststivhet: Medium Flex
Drop: 14 mm
Demping: Full
Såle: Wide
Vikt per sko: 320 g (vår sko i størrelse 45 – 391gr)
Drop: 14 mm
Dränerad: Nei
#joggesko #vinter #piggsko #løping #trening